Sprchovanie profesionálnych cyklistov: úplný relax s hansgrohe

Cyklisti si po náročných tréningoch a pretekoch potrebujú „dobiť batérie“ a radi si vychutnávajú pôžitok z vody…

Zobraziť príspevok

Sprchovanie profesionálnych cyklistov: úplný relax s hansgrohe

Cyklisti si po náročných tréningoch a pretekoch potrebujú „dobiť batérie“ a radi si vychutnávajú pôžitok z vody. Hansgrohe, špičkový výrobca spŕch, sprchových systémov a umývadlových a kuchynských batérií, prezrádza, ako dokáže prúd vody pomôcť športovcom dosiahnuť najosviežujúcejší spôsob relaxu.

Tipy cyklistov

Podľa prieskumu realizovaného hansgrohe sa všetci cyklisti zhodujú na jednom: dobrá sprcha je po náročných pretekoch alebo tréningu nevyhnutná. Vychutnávajú si jemné kvapky vody a pritom načerpávajú nové sily a premýšľajú. Ale nie všetci majú rovnaké návyky: napríklad Rafal Majka má rád teplú sprchu, ktorá uvoľňuje napäté svaly, zatiaľ čo Cesare Benedetti preferuje studenú vodu, hlavne keď je vonku horúco ako počas pretekov Vuelta a España.

Je dôležité nedávať si sprchu bezprostredne po intenzívnej fyzickej aktivite. Ak necháte telo vychladnúť, podporí sa cirkulácia a túto prestávku môžete využiť na strečing a rehydratáciu. Navyše, telo pokračuje v potení, a aj preto je tým dôležitejšie dať si sprchu až následne a očistiť telo od baktérií a toxínov.

Vlažná sprcha stimuluje regeneráciu. To je dôvod, prečo si všetci cyklisti tímu BORA-hansgrohe dávajú teplú sprchu, a väčšina z nich začína tak, že si vychutnáva jemný dážď z hlavovej sprchy. Pre zážitok zo sprchy podľa osobných predstáv je tu od značky hansgrohe inovatívna technológia Select, ktorá umožňuje používateľom prepínanie medzi rôznymi módmi, takisto ako aj prepínanie medzi hlavovou a ručnou sprchou stlačením tlačidla: jemné kvapky vody obohatené vzduchom hladia a uvoľňujú svaly, zatiaľ čo intenzívny rotujúci prúd z ručnej sprchy poskytuje cielenú masáž.

Dôležité je takisto, že počas sprchovania nejde len o regeneráciu tela, ale aj o upokojenie mysle. Mnohí cyklisti si počas sprchy rekapitulujú udalosti dňa a psychicky sa pripravujú na nasledujúci tréning alebo preteky. Upokojujúca sprcha pomáha uvoľniť sa a prináša radosť z fázy regenerácie.

Niektorí športovci ukončujú sprchu osviežením rúk a nôh studenou vodou. To napomáha sťahovaniu žíl, zlepšuje tonus svalov a posilňuje spojivové tkanivo.

Ak podávate výkon ako svetový šampión, sprchujte sa ako šampión – s hansgrohe.

V našej predajni nájdete širokú škálu produktov hansgrohe, ktoré si môžete sami aj vyskúšať.