Rekonštrukcia kúpeľne – Medzilaborce Jednoduchý štýl a nadčasová klasika zároveň

Rozmýšľate, ako prepojiť požiadavku jednoduchej elegancie a nadčasovosti s tým, aby kúpeľňa nepôsobila príliš nudným a chladným..

Zobraziť príspevok

Rekonštrukcia kúpeľne – Medzilaborce Jednoduchý štýl a nadčasová klasika zároveň

Rozmýšľate, ako prepojiť požiadavku jednoduchej elegancie a nadčasovosti s tým, aby kúpeľňa nepôsobila príliš nudným a chladným dojmom? Alebo sa neviete s najbližšími zhodnúť na farebnej kombinácii či vybrať si z tisícky možností, keď sa trendy v dizajne rýchlo menia? Jednou z alternatív je spojenie obkladu čistej bielej farby s drevodekorom prirodzených farieb. Žiarivá biela opticky zväčšuje priestor a evokuje čistotu, aby však celkovo nepôsobila chladným dojmom, ideálnym riešením je skombinovať ju s dlažbou v dekore dreva, ktorá priestor príjemne preteplí, vnesie doň prvok útulnosti a zároveň vytvorí želaný kontrast. Použitá dlažba prémiovej talianskej značky Supergres verne kopíruje textúru dubového dreva a pripomína masív. Celková farebná variabilita podčiarknutá použitím na väčšej ploche navodzuje charakter prirodzenosti s esenciou atmosféry horských chát (nie náhodou dostala táto séria dlažby názov Chalet – v taliančine „chata“).

Ako dôkaz vám prinášame fotografie z rekonštrukcie kúpeľne pre rodičov našej zákazníčky. Biely obklad na stene s umývadlom spolu s protiľahlou stenou dávajú možnosť vyniknúť sprchovému kútu s drevodekorom na dlažbe aj na stenách. Stáva sa tak z neho centrálny prvok, ktorý vás upúta na prvý pohľad pri vstupe do kúpeľne. Používatelia si môžu vychutnať sprchovanie v priestore evokujúcom prírodu a zároveň využívať komfort priestoru, do ktorého sú organicky nenápadne zasadené aj pomocné pragmatické prvky sklopného sedadla a madla.
Realizácia: 2019

Staviť môžete aj na obkladový materiál s inými prírodnými motívmi, z módy takmer vôbec nevychádzajú rôzne druhy kameňov (obľúbené sú napríklad luxusne pôsobiaci mramor a ónyx či kamene evokujúce prirodzenú „drsnosť“ prírody – napr. travertín, vápenec, kremenec atď.). Nadčasovo pôsobí aj obklad v jednom farebnom tóne, pri ktorom sa skombinuje jednofarebný hladký obklad s reliéfnym dekorom v rovnakom tóne, napríklad 3D vlnky môžu evokovať pohyb vody a harmóniu.
Presvedčte sa aj u nás na predajni, kde vám naši predajcovia radi pomôžu s výberom a kombináciou jednotlivých prvkov.