Purity of Marble

Purity of Marble – obklady a dlažby v dizajne mramoru         Séria obkladov a dlažieb..

Zobraziť príspevok

Purity of Marble

Purity of Marble – obklady a dlažby v dizajne mramoru

        Séria obkladov a dlažieb Purity of Marble od talianskeho výrobcu Supergres prináša výber a reprodukciu troch typov obzvlášť vzácneho a zriedkavo sa vyskytujúceho talianskeho mramoru: Statuario, Lasa a Calacatta. Séria obsahuje gresovú dlažbu s bielym podkladoma zodpovedajúci obklad. Dlažba aj obklad až udivujúco realisticky reprodukujú tieto prírodné typy mramoru a svojou precíznou orientáciou na detail ideálne spĺňajú estetické a funkčné požiadavky súčasných architektonických návrhov obytných aj obchodných priestorov.

Škála prevedení:

Calacatta – je mramor, ktorý sa ťaží v talianskej Carrare. Vzhľadovo sa považuje za jeden z najluxusnejších a najčistejších mramorov. Má čisto biely podklad, na ktorom sú nádherne veľké a dramatické sivé a zlaté žily, ktoré môžu prechádzať až do hnedého podtónu.

 

Lasa – história tohto druhu mramoru siaha až do antických čias, kedy ho starí Rimania použili na stavbu Via Claudia Augusta. Znovuobjavený bol v 19. storočí, kedy sa hojne využíval v neoklasickej architektúre kostolov a v sochárstve, obdivovať ho môžeme napríklad na pamiatkach v Berlíne, Viedni, Londýne či New Yorku či na pamätníkoch zosnulých vojakov americkej armády z 2. svetovej vojny, ktoré sa nachádzajú na štyroch kontinentoch.

 

Statuario – je najvzácnejší typ talianskeho mramoru, ktorý sa ťaží v oblasti nad Carrarou. Má výrazné žily, ktorých farebná škála býva od zlatej po sivú.

 

        Na výber je viacero formátov: 120×120 cm, 75×150 cm, 75×75 cm, 60×60 cm, 30×60 cm, 30,5×91,5 cm, pričom všetky formátové prevedenia sú rektifikované.

 

        Taliansky výrobca Ceramiche Supergres vyrába širokú škálu gresových dlažieb pre použitie v interiéroch aj exteriéroch a obklady do kúpeľní aj kuchýň. Jednou zo základných zásad spoločnosti je kráčať s modernými trendmi a udávať na trhu smer v inováciách a štýle, a to vždy pri zachovaní špičkovej kvality, čo sa týka estetiky aj technologického prevedenia. Výsledkom je široká škála produktov rôznych štýlov, od klasického či romantického až po súčasné, respektíve minimalistické riešenia, ktoré vždy charakterizuje vyváženosť, elegancia a harmónia.

 

        V spoločnosti Supergres má významné miesto emócia, ktorú ľudia pociťujú, keď si predstavujú nový domov, jeho farby, dekorácie, povrchy a detaily: série od výrobcu Supergres sa snažia pretaviť tieto predstavy do reality, nezabúdajúc na jedinečnú atmosféru s nádychom talianskeho štýlu. Navyše, keďže produkty sa vypaľujú priamo v Taliansku, výrobca sa môže pýšiť označením „Made in Italy“.

 

        Ak ste aj Vy obdivovateľmi elegancie mramoru, v našej predajni môžete nájsť viacero typov imitácií mramoru, či už na dlažbe alebo obkladoch, v rôznych prevedeniach a formátoch.

 

Konkrétne obklady a dlažby z tejto série nájdete tu.