Dosiahnite svoje túžby – Nová prémiová kolekcia Finion vytvára v kúpeľni atmosféru luxusu

Delikátny a puristický dizajn, vysokokvalitný materiál a majstrovské spracovanie spolu so zmyslom pre všestrannosť a individualitu. Nová luxusná..

Zobraziť príspevok

Dosiahnite svoje túžby – Nová prémiová kolekcia Finion vytvára v kúpeľni atmosféru luxusu

Delikátny a puristický dizajn, vysokokvalitný materiál a majstrovské spracovanie spolu so zmyslom pre všestrannosť a individualitu. Nová luxusná kolekcia Finion spoločnosti Villeroy & Boch vytvára v kúpeľni prostredníctvom exkluzívnych kúpeľňových doplnkov, elegantného nábytku, štýlového konceptu osvetlenia a vysokokvalitnej monolitickej vane nádych blahobytu a robí z nej oázu relaxu a duševnej pohody.

Séria Finion bola navrhnutá ako rozsiahla kompletná kúpeľňová kolekcia, ktorá ponúka širokú škálu možných kombinácií. Tri rôzne typy umývadiel v troch rôznych farbách keramiky pôsobia v kombinácii s početnými modelmi kúpeľňových skriniek v desiatich farbách úchvatne. Vaňa taktiež poskytuje väčšiu slobodu v dizajne vďaka dizajnovému obvodovému pásu dodávanému v troch metalických farbách, osvetleniu a možnosti vlastného výberu farby na požiadanie, čo otvára novú škálu alternatív, pri ktorých môžete vo svojej kúpeľni uplatniť individualitu a jedinečnosť.

Inovatívna keramika – umývadlá z materiálu TitanCeram

Renomovaný dizajnér Patrick Frey ťažil pri tvorbe konceptu Finion z excelentných vlastností materiálu TitanCeram. „Pri vytváraní tohto plynulého, silne kontúrovaného dizajnu umývadiel  som naplno využil výhody materiálu TitanCeram, keďže mi tento materiál umožňoval vytvárať veľmi tenké a jemné tvary.“ Výsledkom je desať modelov keramických umývadiel, v rámci ktorých majú umývadlá montované na stenu a umývadlá na dosku steny hrubé len 6 mm. Kolekcia obsahuje umývadlá na dosku, umývadlá na stenu i umývadlá na skrinku, pričom na výber je široká škála od priestorovo úsporných umývadiel na ruky so šírkou 43 cm až po priestranné 130 cm dvojité umývadlá, čím poskytuje dokonalé riešenia pre všetky požiadavky a takmer pre všetky typy priestorového usporiadania miestností – od malých hosťovských kúpeľní po priestranné „oázy“ duševnej pohody. Voliteľný integrovaný keramický ventil, ktorý je k dispozícii v rámci systému prepadu ViFlow, harmonicky splýva s umývadlom, čo podčiarkuje luxusný charakter kolekcie.

Na stenu montované WC a bidet umocňujú dojem z priestorového usporiadania kúpeľne prostredníctvom dizajnu čistých línií. WC bez vnútorného okraja s clonou je skrytým spôsobom upevnené mechanizmom SupraFix a je vybavené technológiou DirectFlush. Vďaka vybaveniu mechanizmom SoftClosing sa 40 mm tenké sedadlo sklápa mäkko a ticho a vďaka systému QuickRelease sa dá rýchlo a jednoducho pri čistení vybrať. Pre zvýšenie komfortu je možné integrovať do kúpeľňového dizajnu Finion novú bidetovú spršku ViClean-I 100.

Silný dizajn a expresívne farby – nábytok ideálny pre kombinovanie a dolaďovanie

Koncept nábytku Finion sa zameriava na modulové police, skrinky s dvierkami bez úchytiek a zásuvky so systémom otvárania push-to-open. Presne rezané rohy a hrany s fazetovanými detailmi podčiarkujú nápadný dizajn políc. Vďaka vysokokvalitným povrchom odolným proti poškriabaniu sú veľmi robustné a trvácne. V ponuke nábytku je zachytená charakteristická delikátnosť umývadiel Finion s rohmi a hrúbkami stien len 8 mm. Tak ako umývadlo na skrinku takmer dokonale zapadá do základnej jednotky, všetka keramika a nábytok splývajú do jedného atraktívneho vizuálneho celku. Kolekcia ponúka na výber základné jednotky pre umývadlá na skrinku, ako aj pre umývadlá na dosku a umývadlá na stenu, a to v širokej ponuke rozmerov. Kolekcia zahŕňa aj doplnkový nábytok ako vysoké skrinky, úzke skrinky a univerzálne poličkové jednotky, ktoré sú dobre kombinovateľné so všetkými kusmi nábytku  v rámci kolekcie. Vzrušujúcim aspektom nábytku kolekcie Finion je voliteľná nabíjacia stanica pre smartfón v rámci úzkych skriniek a políc.

Koncept farieb nábytku Finion bol inšpirovaný farebným konceptom umývadiel na dosku zo série Artis, navrhnutej Gesom Hansenom, dizajnérom nemecko-dánskeho pôvodu. Vzrušujúcou charakteristikou je, že farby predných častí, rámov a políc sa dajú kombinovať podľa osobného vkusu. Kombinácie odporúčané Gesom Hansenom sú ideálnym výberom. K dispozícii sú klasické farby ako White Matt, Glossy White, fine Grey, ako aj deep Black, ale taktiež veľmi trendové odtiene ako expresívna zelená v odtieni Cedar, jemná modrá v odtieni Cloud, elegantná červená a fialová Peony a dynamická žltá v odtieni Sun. Odtieň Gold Matt dodáva priestorom nápadný elegantný nádych, zatiaľ čo tmavý a teplý odtieň  Walnut Veneer sa môže stať v dizajne interiéru moderným a prirodzeným komponentom. Sklenené panely sú dostupné v prevedeniach White Matt a Black Matt tak, aby ladili so skrinkami pod umývadlo. Kolekciu uzatvárajú dva modely zrkadiel v širokej škále rozmerov.

Emotívna atmosféra – koncept integrovaného osvetlenia

Nová kolekcia sa vyznačuje elegantným nábytkom v kombinácii so štýlovým konceptom osvetlenia, čím sa dosahuje jedinečná atmosféra pohody. Všetky modely nábytku prichádzajú s funkciou plynule tlmiteľného emotívneho osvetlenia. Jeden z dvoch modelov zrkadiel v rámci kolekcie Finion je taktiež vybavený lištou s LED podsvietením a funkciou emotívneho osvetlenia. Voliteľné funkcie zahŕňajú aj zvukový systém a funkciu proti zahmlievaniu. Do konceptu osvetlenia je zahrnutá dokonca aj voľne stojaca vaňa z Quaryl-u®. Pomocou diaľkového ovládania si môžete

sami ovládať tlmenie svetla a voliť si jednotlivé svetelné prvky.

Extravagantný monolit z Quaryl-u® – voľne stojaca vaňa ako ústredn

á časť kúpeľne

Voľne stojaca vaňa z Quaryl-u®, ktorá sa pýši delikátnym dizajnom s precíznym, extrémne tenkým opracovaním okrajov, ktoré majú len 15 mm, je ďalším z výrazných bodov kolekcie Finion. Tento monolit je vyrobený z najjemnejšieho Quaryl-u® a úspech mu zaručuje pôsobivý dizajn a kvalita materiálu. Napriek priestorovo úspornejším rozmerom 170 x 75 cm sa vyznačuje vnútornou priestrannosťou, kt

orá je porovnateľná s tradičnou vaňou s rozmermi 180 x 80 cm, čím poskytuje najlepší pôžitok z kúpania. Kvôli týmto rozmerom sa táto vaňa vynikajúco hodí aj do menších kúpeľní.

Vaňa Finion je k dispozícii v rôznych verziách: s dizajnovým obvodovým pásom na vonkajšej strane alebo bez neho, ako aj s voliteľnou funkciou emotívneho osvetlenia. Dizajnový obvodový pás vo farebných prevedeniach Chrome, Champagne alebo Gold dodáva vani nádych elegancie. Vďaka systému osvetlenia na spodnej vonkajšej strane vane, ktoré sa dá plynule tlmiť diaľkovým ovládaním a je k dispozícii v škále rôznych druhov svetla, vaňa vyzerá, akoby sa vznášala na svetelnom podstavci. Táto funkcia je dostupná vo variante s dizajnovým obvodovým pásom alebo bez neho. Je dokonca možné zvoliť si konečnú úpravu s dvojfarebnou kombináciou so svetlobielym vnútrajškom a farebným panelom. Na výber je množstvo farieb. Panel môže byť vo farbách z konceptu Gesu Hansena, ako aj vo všetkých odtieňoch Sikkens, NCS a RAL (okrem metalických farieb) – matný alebo lesklý, v závislosti od Vášho vkusu. Ventil so systémom Push-Open, ktorý ladí s metalickými odtieňmi dizajnového obvodového pásu, spolu s prepadom vody voliteľnej farby dodávajú tomuto dizajnovému konceptu konečný akcent.

Koncept Finion dostal za voľne stojacu vaňu, umývadlo so skrinkou a WC so sedadlom ocenenie iF DESIGN AWARD 2017, ktoré je jedným z najprestížnejších ocenení na svete.