AVENTO – Riešenie aj pre malé kúpeľne

Mnohí z nás si radi vychutnávajú relax a pohodu vo wellnesse. Keď však z rôznych dôvodov nie..

Zobraziť príspevok

AVENTO – Riešenie aj pre malé kúpeľne

Mnohí z nás si radi vychutnávajú relax a pohodu vo wellnesse. Keď však z rôznych dôvodov nie je možné ísť za wellnessom do verejných priestorov, môžete si takýto druh oddychu vychutnať aj doma – a to aj bez priestornej kúpeľne! Stačí maximálne účelne využiť každý kúsok priestoru. Na trhu je k dispozícii množstvo riešení pre malé kúpeľne, ako sú napríklad asymetrické vane, kompaktné toalety či nábytok so sofistikovaným úložným priestorom. V neposlednom rade sa odporúča opticky zväčšiť priestor veľkoformátovými dlažbami a obkladmi, leskom, hrou s osvetlením a svetlými farbami či veľkými zrkadlovými plochami. Aj malé kúpeľne môžu mať veľký potenciál!

WC a bidety Avento

Pri výbere sanity je dobré mať na zreteli fakt, že priestor treba opticky odľahčiť, aby pôsobil vzdušne. Skvelou voľbou môže byť sanita zo série Avento od nemeckého výrobcu Villeroy & Boch. Závesné WC a bidet majú hĺbku len 53 cm, čo spĺňa požiadavky na ušetrenie priestoru. S výškou keramiky len cca 22 cm pôsobí WC subtílne. K dispozícii je v štandardnej farbe White Alpine s povrchovou úpravou CeramicPlus odpudzujúcou vodu a nečistoty, vďaka ktorej je možné ušetriť na údržbe nielen vodu a čistiace prostriedky, ale samozrejme aj čas. Novinkou je inovatívne matné prevedenie Stone White so špeciálnym povrchom TitanGlaze s oxidom hliníka s kryštalickou štruktúrou, ktorý je odolnejší voči poškriabaniu a nárazom.

Keramika Villeroy & Boch je vo svete vnímaná ako prémiová značka aj vďaka viacerým funkcionalitám, ktoré dodávajú produktom pridanú hodnotu.
DirectFlush je pokroková technológia oplachového okruhu bez vnútorného okraja, vďaka ktorej je možné dosiahnuť maximálny splachovací účinok vďaka presnému vedeniu vody a predovšetkým bezproblémové čistenie bez nedostupných miest.
CeramicPlus je špeciálna povrchová úprava, ktorá odpudzuje vodu a nečistoty, výsledkom čoho je vyšší lesk a hlavne nižšia spotreba vody a čistiacich prostriedkov pri údržbe.
Niektoré modely sa vyznačujú inovatívnou technológiou ViFresh – obsahujú integrovanú nádobku na WC bloky alebo gély s vôňou. Výhodou je, že pri dopĺňaní nedochádza ku kontaktu s nehygienickými časťami, prúd vody nie je brzdený bežnými košíčkami s vôňou v priestore misy a účinné látky sa rovnomerne rozvetvia po celom vnútornom priestore misy. Toto riešenie je taktiež ekonomické, pretože tu nedochádza k rýchlej spotrebe blokov alebo gélov, keďže do kontaktu s vodou prichádzajú len pri splachovaní. V neposlednom rade je to estetické a nenápadné riešenie, keďže nádobka je umiestnená vzadu v prívode vody keramického korpusu WC misy a zakrytá elegantnou krytkou.
Pre náročnejšie priestory z hľadiska hygieny je tu antibakteriálna glazúra AntiBac pre WC misy aj sedadlá, ktorá znižuje rast baktérií o viac ako 99,9 %.
Výhody týchto funkcionalít a ich preukázateľné účinky boli potvrdené nezávislými inštitúciami BOKEN Quality Evaluation Institute, Bundesanstalt für Materialprüfung (BAM), Berlín, a IZORE Centrum Intectieziekten Friesland, Holandsko.

„Práve príležitosti uskutočňovať sny robia život zaujímavejším.“
Paolo Coelho, brazílsky spisovateľ

Ešte   úspornejším riešením je sanita v ešte menších veľkostiach (tzv. „kompakty“), t. j. závesné WC a bidety s hĺbkou 48 cm, napríklad v sérii Subway.

 Vizualizácia

Rozhodujúcim kľúčom k úspechu je rozumné naplánovanie. V našej predajni Vám na požiadanie radi vyhotovíme 3D počítačovú vizualizáciu presne na mieru podľa Vašej dispozície miestnosti s použitím vybraných obkladov a dlažieb, sanity, batérií a ostatného vybavenia a doplnkov. Podrobnejšie informácie Vám radi poskytneme na predajni.