2 cm exteriérová dlažba

Nová dlažba s extra hrúbkou 2 cm od nemeckého výrobcu Villeroy & Boch či talianskeho výrobcu..

Zobraziť príspevok

2 cm exteriérová dlažba

Nová dlažba s extra hrúbkou 2 cm od nemeckého výrobcu Villeroy & Boch či talianskeho výrobcu Marazzi je ideálna do exteriéru, vrátane vyvýšenej dlažby. Táto dlažba je vyrobená z 2 cm gresového materiálu, je vysoko oteruvzdorná, odolná voči teplotným rozdielom a záťaži, a preto je nanajvýš vhodná pre použitie na terasách a balkónoch a pre pokládku záhradných cestičiek či príjazdových ciest. Je skvelou alternatívou k drevu alebo kameňu, s tým, že odoláva nepriaznivým vonkajším podmienkam.

Spôsoby pokládky

2 cm gresovú dlažbu je možné klásť viacerými rôznymi spôsobmi: pokládkou na trávu pri záhradných cestičkách; na piesok (napríklad pre cestičky v plážových kluboch); na štrk v záhradách a terasách; a pokládkou na betónový podklad pre dlažbu v priemyselných a obchodných priestoroch, pre príjazdové cesty a v garážach.

Pokládka na trávu

Suchý spôsob pokládky na trávu umožňuje vytvorenie chodníčkov a plôch, ktoré sa dobre začleňujú do okolitého prostredia a do škály rôznych architektonických kontextov. Pri tomto type je táto dlažba vhodná nielen do záhrad a chodníčkov pri domoch a v obytných komplexoch, ale aj pre použitie vo väčších súkromných a verejných parkoch a oddychových zónach.

Hlavné výhody:

 • rýchla montáž;
 • jednoduchá demontáž a premiestnenie na iné miesto;
 • úspora nákladov, nevyžaduje sa kvalifikovaná montáž;
 • odolnosť voči plesniam a chemikáliám (okrem kys. fluorovodíkovej a jej zložiek).

Pokládka na piesok

Suchý spôsob pokládky na piesok je ideálny pre vytváranie chodníkov a cestičiek v plážových rezortoch. Vďaka flexibilite systému sa dajú jednotlivé kusy prekladať na iné miesto napríklad podľa rôznych dovolenkových období. Odporúčajú sa skôr svetlejšie farby, ktoré sa nahrievajú menej ako tmavšie odtiene.

Pokládka na štrk

Suchý spôsob pokládky na štrk je praktické a univerzálne riešenie, ktorého výsledkom je moderný efekt a ktoré pritom dodáva terasám, cestičkám, chodníkom pre chodcov, dvorom či oddychovým zónam osobitý štýl.

Hlavné výhody:

 • rýchla montáž;
 • jednoduchá demontáž a premiestnenie na iné miesto;
 • úspora nákladov, nevyžaduje sa kvalifikovaná montáž;
 • efektívne odvádzanie dažďovej vody cez otvorené škáry;
 • je možné vytvoriť bezškárový povrch, keďže sa nevyžadujú dilatačné škáry.

Pokládka na lepidlo

Tradičná pokládka na lepidlo na betónovom podklade je ideálna pre vonkajšie priestory, kde sa vyskytujú vozidlá, ako sú napríklad vstupy do garáží, vozové parky a dvory.
Hlavné výhody:

 • tento systém sa vyznačuje veľkou odolnosťou voči dynamickej a koncentrovanej záťaži;
 • je možné použiť rovnaký materiál na ploche pre chodcov aj na ploche pre vozidlá;
 • vhodný pre obytné a verejné aj obchodné priestory.

Ak uvažujete nad kúpou 2 cm dlažby do exteriéru, v našej predajni Vám radi poradíme s výberom dlažby, pomôcok na pokládku či samotného spôsobu pokládky.

 

2cm dlažbu si môžete vybrať tu:

2cm dlažby od Villeroy & Boch

2cm dlažby od Supergres, Ragno, Panaria

2cm dlažby od Marazzi