KÚPEĽŇA v RD okres Humenné – efektívne využitie priestoru

Čo poviete na takúto vkusne zariadenú kúpeľňu? Už na prvý pohľad vidno, že zákazník v tomto..

Zobraziť príspevok

KÚPEĽŇA v RD okres Humenné – efektívne využitie priestoru

Čo poviete na takúto vkusne zariadenú kúpeľňu?

Už na prvý pohľad vidno, že zákazník v tomto prípade uplatnil v praxi rady odborníkov, ako opticky zväčšiť kúpeľňu: použitím svetlého obkladu veľkého formátu, veľkoformátovej dlažby a umiestnením zrkadla do celej plochy za umývadlom dostal priestor úplne nový šmrnc.

Zvolený obklad v matnom tóne zo série Metallic od portugalského výrobcu Love v sivo-bielom odtieni platiny skvelo podčiarkuje moderný charakter kúpeľne.

Špičkové pohodlie poskytuje priestorný sprchový kút od nemeckého výrobcu Hüppe, ktorý je zárukou kvality spolu s podomietkovým riešením sprchového systému od nemeckého výrobcu Keuco. Systém poskytuje vďaka veľkej hlavovej sprche požadovaný komfort, ale zároveň minimalistický dizajn, ktorý je oku lahodiaci, ale zároveň má aj pragmatickú výhodu – batéria zbytočne opticky aj prakticky neuberá z priestoru v sprche.

Ústredným priestorom, ktorý pritiahol našu pozornosť po vstupe do kúpeľne, je stena s umývadlom. Priestoru doslova dominuje misa na dosku od prémiového nemeckého výrobcu Villeroy & Boch; kvôli špeciálnej povrchovej úprave CeramicPlus môžu majitelia počítať aj s jeho jednoduchšou údržbou. Na tomto priestore sa maximálne využil každý centimeter, ale napriek tomu priestor pôsobí veľmi vzdušne, čomu napomáha aj použitie podomietkovej umývadlovej batérie od nemeckého výrobcu Hansgrohe.

WC značky Villeroy & Boch má tiež povrchovú úpravu ako umývadlo a bezproblémovú údržbu zabezpečuje aj typ misy bez vnútorného okraja. Nechýba ani radiátor na kombinovanú teplovodnú aj elektrickú prevádzku na sušenie uterákov od švajčiarskeho výrobcu Zehnder.

Výsledný dojem dopĺňajú vkusné doplnky – na jedničku!

Realizácia: 2019

Inšpirujte sa aj ďalšími prvkami zo série obkladov Metallic.

Sériu tvoria rektifikované glazované gresové dlažby a obklady na stenu s bielym telom. Je inšpirovaná surovou oceľou a rôznymi druhmi kovov. Séria dýcha modernizmom a urbanistickou nedbalosťou. Chromatické efekty pripomínajú zoxidované vrstvy objavujúce sa vplyvom pôsobenia vonkajších vplyvov – korozívnych agentov v závislosti od typu kovu. Každý kus je charakteristický kontrastom svetlejších a tmavších odtieňov. Na výber je bohatá škála odtieňov od platiny, ocele, železa, cez hrdzu, patinujúcu oceľ po uhlie.

Obklady sú k dispozícii v 3 formátoch: 45×120 cm, 35×100 cm a 35×70 cm a dlažba vo formáte 59,9×59,9 cm.

Séria obsahuje aj rôzne dekory s geometrickými prvkami a ďalšie doplnkové prvky ako mozaiky či sokle, čo zabezpečuje bohaté možnosti variácií a kombinácií.